Nasza oferta
Aktulaności
Super oferta!

W nowym sezonie 2015 roku proponujemy Państwu nowe kamienie łupane oraz bogatą ofertę paneli kamiennych do zastosowań wnętrzarskich oraz do aplikacji elewacyjnych. Zapraszamy do sprawdzenia aktualnej oferty.

Panele kamienne

Kamienie łupane

Sprawdź nasze promocyjne ceny!

 

Super design
Murek francuski

Mur francuski to specyficzny sposób układania kamieni naturalnych w swego rodzaju cegiełkę. Specjalnie uformowane kamienie lub nawet nieregularne łupki łączy się ze sobą za pomocą zaprawy lub kleju w całość tworzącą bardzo charakterystyczny mur. Taki efekt można również uzyskać poprzez przyklajenie cienkich kawałków kamienia naturalnego do już istniejącej konstrukcji (elewacji,...

telefon:
+48 501 379 799
e-mail:

 
Kamienie łupane - co to znaczy?


Łupek - jest to pojęcie opisujące grupę skał, wykazujących dobrą łupkowatość (złupkowacenie). Najczęściej określenie to dotyczy skał metamorficznych (łupek metamorficzny lub też łupek krystaliczny), lecz jest także powszechnie stosowane do skał osadowych o podobnym wyglądzie (łupek osadowy). W procesie wydobycia tych skał stosuje się techniki różnego rodzaju oddzielania poszczególnych warstw łupków. Naturalny proces łupkowacenia powoduje że powierzchnia łupków nie jest jednorodna i idealnie gładka. Dlatego też łupki posiadają nieregularne kształty oraz odznaczają się relatywnie dużą różnorodnością w formie powierzchniowej. Cechy te jadnak decydują o niepowtarzalnym bogactwie zastosowań. Łupki stosować można zarówno na powierzchniach pionowych jak również jako okładziny podłóg, tarasów, balkonów czy podjazdów i ścieżek ogrodowych. Różne właściwości fizyczno chemiczne poszczególnych materiałów decydują jednak o zróżnicowanych możliwościach zastosowań. Nie każdy kamień łupany może być zastosowany we wszystkich warunkach.
Służymy naszym fachowym doradztwem w tym przedmiocie.

W naszej firmie mają Państwo możliwość zakupu między innymi takich kamieni łupanych:

Gnejs szary - cięty rzędowo (ryski szare)

Niewielkie paski gnejsu (ryski) cięte rzędowo nadają się do wykonywania tzw. francuskiego murka. Jest to okładzina kamienna przypominająca niewielkie cegiełki. Na załączonych zdjęciach realizacje z gnejsu szarego ciętego rzędowo. Palety EUR - 20 warstw ryski - ok 1m3 kamienia. Wydajność okładziny z 1 palety w zależności od jakości wykonania od 10m2 do 15 m2 elewacji. Kamień tylko do zastosowań elewacyjnych (ogrodzenia).

Dostępne kolory: szry z niewielkimi przebarwieniami brązowymi oraz szaro-brązowy z dominującą nutą beżowo-brązową.

UWAGA: zużycie materiału zależne jest od szczegółowości wykonania. Średnio paleta 20m2 ryski wystarcza na pokrycie 12-14m2 elewacji.

Andezyt

Ten kamień pochodzenia wulkanicznego z grupy diorytu doskonale nadaje się do wszelkich zastosowań budowlanych (elewacje i posadzki). Pakowany jest na paletach EUR po 20-25 m2. Jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne i ścieranie.

Kraj pochodzenia - Słowacja.

Dostępne grubości 1-1,5cm, 1,5cm - 2,5cm, 2,5cm - 5 cm

Gnejs złoty
Bułgarski kamień o ciekawym złotym kolorycie. Zastosowanie głównie do elewacji jak i posadzek (przy pełnej fudze). Dostępne grubości: 1,5-2,5 cm oraz 2,0-3,0 cm. Palety EUR 20-25 m2. Kamień dostępny również na zamówienie w formatkach o różnych wymiarach.
Gnejs złoty z przebarwieniami
Ciekawa odmiana powyższego gnejsu złotego z charakterystycznymi przebarwieniami w kształcie słoi drewna.
Gnejs szary
Ten pochodzenia bułgarskiego kamień wystepuje w dwóch odmianach kolorystycznych - czysto szarej z niewielkimi przebarwieniami brązowymi oraz szaro-brązowej z dominując nutą lekko beżowych przebarwień. Grubości 1,5 - 2,5 cm. Pakowany na paletach EUR po 25 m2. Nadaje się na posadzki i elewacje. Bardzo równa powierzchnia.
Gnejs szaro-brązowy
Ten pochodzenia bułgarskiego kamień wystepuje w dwóch odmianach kolorystycznych - czysto szarej z niewielkimi przebarwieniami brązowymi oraz szaro-brązowej z dominując nutą lekko beżowych przebarwień. Grubości 1,5 - 2,5 cm. Pakowany na paletach EUR po 25 m2. Nadaje się na posadzki i elewacje. Bardzo równa powierzchnia.
Bazalt grafitowy
Ten bazaltowy, bardzo trwały kamień o kolorze grafitowym doskonale nadaje się do wszystkich zastosowań budowlanych. Grubości dostępne 1cm - 2cm lub 2cm - 3cm. Pakowany w skrzyniach - 25m2.
Gnejs ciemno-zielony

Ta metamorficzna skała pochodzenia bułgarskiego nadaje się do wykonywania okładzin elewacyjnych jak również posadzek. Dostępne grubości 1,5cm - 2,5 cm. Pakowane na paletach EUR po 25m2. Głęboki zielono grafitowy odcień.

Wapieniec jasny - TOSCANA
Kamień wapienny o lekkim zabarwieniu żółtawym. Łudząco podobny do typowego dla Polski piaskowaca jednak o znacznie większej odporności na warunki atmosferyczne. Głównie do zastosowań na elewacje. Posadzki przy wykonaniu pełnej fugi. Dostępny w następujących grubościach:
gr. 0,5-0,7 cm
gr. 0,7-1,2 cm
gr. 1,3-1,9 cm
gr. 2,0-2,5 cm

Gnejs czekoladowy (brązowy)
Gnejs brązowy o charakterystycznych słojach przypominających drewno doskonale nadaje się do wykonywania okładzin elewacyjnych. Nie nadaje się na posadzki. Dostępne grubości 1,5cm - 2,5 cm. Palety EUR po 20 - 25m2. Dostępny również w płytkach formatowanych w różnych wymiarach.
Gnejs szary lub szaro-brązowy formatowany
Wszystkie kamienie gnejsowe nadają się do cięcia w formatki. Na zdjęciach obok znajduje się szary gnejs cięty w różne foremne czworoboki. Dostępne są różnorodne wymiary płytek 10 x 10, 15 x 15, 10 x 30, 10 x 60, 30 x 60 oraz inne według zapotrzebowania. Najciekawiej wyglądają elewacje z jednym wymiarem ustalonym np. 10 x dowlny wymiar itp. Do zastosowań elewacyjnych jak i posadzkowych.
Wapieniec naturalny szaro-brązowy

Ciekawy kamień na elewacje o rystykalnym charakterze. Leśniczówki, domki letniskowe itp. Bardzo trwały kamień. Palety EUR - 20 m2.

Gnejs złoty - cięty rzędowo (ryski złote)

Złoty gnejs cięty rzędowo w paski. Do zastosowań elewacyjnych (francuski murek).

UWAGA: zużycie materiału zależne jest od szczegółowości wykonania. Średnio paleta 20m2 ryski wystarcza na pokrycie 12-14m2 elewacji.

Łupek z motywami roślinnymi (dendryt)
Skała metamorficzna z charakterystycznymi motywami roślinnymi. Do zastosowań elewacyjnych. Grubości 1,5-2,5 cm. Palety EUR 25m2.
Kwarcyt łupany - złoty odcień (Q5)
Kwarcyt w grubościach 1,5 cm - 2,5 cm. Doskonale nadaje się do wykonywania okładzin kamiennych ścian i elewacji jak również do zastosowania na posadzki. Kamień stosunkowo twardy.
Kwarcyt łupany - złoty odcień (Q7)
Kwarcyt w grubościach 1,0 cm - 1,5 cm oraz 1,5 cm - 2,5 cm. Doskonale nadaje się do wykonywania okładzin kamiennych ścian i elewacji jak również do zastosowania na posadzki. Kamień stosunkowo twardy. Pakowany w skrzyniach lub układany na palecie EUR.
Marmur szaro-oliwkowy
Bardzo wytrzymaly kamień marmurowy o zabarwieniu szaro-oliwkowym. Doskonały na posadzki, tarasy, schody jak również na elewacje. grubość 1-3 cm.
Marmur grafitowy
Marmur grafitowy do bardzo wytrzymały i jakościowy kamień do wykonywania posadzek, tarasów, schodów i elewacji. Grubości 1-3 cm.
Granit ciemno-szary

Granit ciemno-szary, doskonały na tarasy, schody i elewacje. Bardzo wytrzymały o jednolitej strukturze i wybarwieniu. Grubości 1-2 cm oraz 2-3 cm.

Serpentynit

Bardzo trwały kamień w odcieniu ciemno zielonym. Zastosowanie: lewacja i posadzka. Dostępne grubości 1,5cm - 2cm oraz 2cm - 4 cm

© 2015 Blue Chip Stone
Kamień elewacyjny, kamień budowlany
Wszelkie prawa zastrzeżone
Sprzedaż kamieni
specjalizacja w kamieniach łupanych
andezyt, wapieniec, granit, kwarc, piaskowiec, gnejs

M&M blue chip
ul. Magnolii 7
05-806 Komorów k. Pruszkowa

Projekt & cms: www.zstudio.pl
Polecamy: Ascen integracja danych. Skwara granitowe, marmurowe nagrobki Warszawa. Luxeko kompleksowe remonty Warszawa Pruszków.